Rodzina bardzo często zastanawia się co można sprezentować świeżo upieczonym rodzicom. W dzisiejszych czasach wszystko zazwyczaj mają, więc czego chcieć więcej. W takim układzie rewelacyjnym prezentem może okazać się fotografia noworodkowa. Prawdopodobnie rodzice nie mieli czasu, aby o tym myśleć, a przecież okres noworodkowy tak szybko mija. Wydaje się zatem, że możliwość wykonania tego typu pamiątki może niezwykle ucieszyć. Szczególnie na koniec, gdy można będzie podziwiać efekty wykonanej sesji noworodkowej.

Pierwsza sesja fotograficzna w życiu

Jest to niesamowite przeżycie, ale na szczęście tylko dla samych rodziców- oni bowiem będą świadomi tego co się wokoło dziecka dzieje, samo maleństwo zajęte będzie błogim snem, z którego przebieranki, różne przestawianki go nie wybudzą. Z tego właśnie względu im wcześniej zostanie wykonana fotografia noworodkowa tym lepiej? Dlaczego? Raz z tego względu, że dziecko w tym czasie niezwykle szybko rośnie, a dwa dlatego, że fazy aktywności stają się coraz dłuższe, a sen coraz krótszy i bardziej czujny. Maleństwo po czwartym tygodniu nie zapada już w tak głęboki spoczynek. Oczywiście każde dziecko jest inne, więc są takie, które przetrwałyby te dwie lub trzy godziny sesji, ale mimo wszystko byłoby to zbyt męczące i stresujące zajęcie dla tak małego człowieka, dlatego lepiej jak dziecko nie wie co się z nim właściwie dzieje. Niebywałym plusem sesji noworodkowej jest to, że fotograf przyjeżdża do domu z całym swoim sprzętem i wykonuje coś takiego jak sesja noworodkowa. Rodzice zobligowani są jedynie przygotować nagrzane pomieszczenie, w którym jest wystarczająca ilość światła, jak również w odpowiedni sposób przygotowane maleństwo, czyli dziecko musi być nakarmione. Z resztą poradzi sobie fachowiec, który przywozi ze sobą wszelkie potrzebne rekwizyty, które dodadzą zdjęciom większego uroku. Niewątpliwą zaletą fotografii noworodkowej jest to, że zdjęcia te wykonywane są bez użycia lampy błyskowej, która z jednej strony mogłaby zbudzić maluszka, a z drugiej negatywnie wpłynąć na jego wrażliwy wzrok.

sesja_noworodkowa

Sesja przede wszystkim dla rodziców

Wczytując się w te wszystkie zalety, warto na poważnie przemyśleć tego typu prezent. Dobrze jest również decyzję podjąć dużo wcześniej w celu zarezerwowania terminu. Każdy fotograf ma sporo pracy, a czas na wykonanie tego typu zdjęć mija bardzo szybko, dlatego data winna być ustalona jeszcze w trakcie trwania ciąży. Dokładny dzień może zostać ustalony później, gdy rodzice będą znać mniej więcej rozkład dnia. Poza tym sama mama musi dojść do siebie po porodzie. Ona wprawdzie brać udziału w sesji nie będzie, ale na pewno będzie obecna w trakcie jej trwania. Nie może być tak, że dla mamy stanie się to niemiłym czasem ze względu na złe samopoczucie. Z tego wniosek, że zdecydowanie niepolecane jest wykonywanie sesji w tydzień po narodzinach. Lepiej poczekać jeszcze siedem dni lub czternaście, aż wszyscy domownicy będą czuć się na siłach na przyjęcie fotografa. I jeszcze jedna rada. Nawet, jeśli rodzicom (pomimo otrzymania takiego prezentu) nie będzie się chciało robić tego typu zdjęć, to warto ich do tego pomysłu przekonać, bo za kilka lat na pewno docenią wszystkie te fotografie.