Oferując swoje usługi jako fotograf, zwłaszcza fotograf ślubny, musisz przygotować się na to, że każda para chce, aby traktować ich absolutnie indywidualnie i niesztampowo. Jeśli uda ci się zachować takie spojrzenie, jeśli nie będziesz podchodzić do takich wydarzeń na zasadzie „okej, kolejny ślub”, możesz zaoferować im coś zupełnie wyjątkowego. A warto pamiętać, że zadowolona para z pewnością poleci twoje usługi swoim znajomym albo wróci do ciebie w ramach innego wydarzenia.

Fotografia ślubna w praktyce

Są jednak pewne „ogólne” kwestie, które można zastosować do każdej sytuacji. Przede wszystkim pewien schemat działania, oczywiście przy gotowości do reagowania w razie pojawienia się chwil wartych uwiecznienia. Zanim para młoda przyjedzie pod kościół czy urząd, zanim dotrze na salę weselną, warto obfotografować te miejsca – z pewnością jeszcze jako narzeczeni wybierali je bardzo długo. Z tego samego powodu warto zwracać uwagę na dekoracje. Natomiast jeśli chodzi o kadrowanie – zarówno szerokie plany, jak i fotografowanie detali będzie jak najbardziej trafione.

Oczywiście na pierwszy plan wysuwają się detale związane z samą uroczystością – kwiaty panny młodej, muszka czy krawat i spinki pana młodego, obowiązkowo obrączki. Parze młodej z pewnością będzie miło zobaczyć na zdjęciach wszystkich swoich gości, warto więc zwracać uwagę na to, co dzieje się dookoła. Wdzięcznym obiektem do fotografowania są z reguły dzieci.fotograf Głogów

Sesja ślubna

Jeśli przy sali, w której odbywa się przyjęcie weselne, jest ogród czy jakiś ładny kawałek zieleni lub zabudowania o interesującym wyglądzie, warto zaproponować młodej parze – jeśli zechce – wykonanie kilku ujęć z gośćmi. Ze wszystkimi osobami, z poszczególnymi grupami ludzi, z rodzinami, z przyjaciółmi… Dzięki temu będą mieli wspaniałą pamiątkę z wesela, którą zresztą mogą obdarować poszczególne osoby – rodziców, świadków, przyjaciół itd. Jeśli chodzi o sesje w plenerze większość par decyduje się na to w innym dniu – i wydaje się to rozwiązaniem znacznie bardziej sensownym, niż zabranie pary młodej od gości nawet na dwie godziny.

Sesja ślubna zaplanowana w innym terminie pozwala swobodnie dostosować czas i plany do potrzeb takiego przedsięwzięcia. Jeśli para młoda nie pomysłu na miejsce albo aranżację, warto zaproponować im kilka miejsc – czy to w naturalnym otoczeniu, czy w jakiejś zabudowie – oraz zabawne dodatki. Maski, korale, chusty, owoce, kieliszki i szampan – to wszystko można kreatywnie wykorzystać do stworzenia naturalnych, zabawnych i pięknych zdjęć.